Informace starosty pro rodiče dětí z MŠ k povodňové situaci

15 Zář 2024

Informace o povodňové situaci (aktuálně k 15.09.2024)

Vážení spoluobčané, dovolte mi informovat Vás o aktuálním vývoji povodňové situace ve Starém Městě. Hladina vodního toku Salašky dosáhla v neděli 15.09. ve 13:00 třetího stupně povodňové aktivity zvané ohrožení. Dnes odpoledne Salaška kulminovala a od 15:00 hladina vodního toku klesá, v 16:00 hodin se vrátila do druhého povodňového stupně.

Hladina řeky Moravy dosáhla v neděli 15.09. v ranních hodinách třetího stupně povodňové aktivity a hladina během odpoledních hodin setrvává na přibližně stejné úrovni.

Během neděle 15.09.2024 byla uzavřena lávka pro pěší a cyklisty přes Baťův kanál a Moravu do Uherského Hradiště, podjezd pod železniční tratí v Tyršově ulici, podjezd pod obchvatem v ulici Tovární a také lávka pro pěší a cyklisty v ulici Obilní.

Informace pro rodiče žáků základní školy a mateřských škol: všechna školská zařízení města Staré Město budou v provozu bez omezení. Doporučení pro občany:

• Žádáme občany, aby nadále sledovali aktuální informace a dbali pokynů povodňových orgánů a Integrovaného záchranného systému.
  • Žádáme občany, aby nadále dbali o vlastní bezpečnost a vyhnuli se pohybu v blízkosti rozvodněných toků.

Bližší informace získáte na webových stránkách:

I nadále platí – v případě nutnosti volejte na tel: 736 450 557 (Mgr. Martin Zábranský, starosta), 608 743 928 (Jakub Kotačka, velitel hasičů)

Věřím, že se nám podaří tuto náročnou situaci společnými silami zvládnout

Martin Zábranský, starosta